Все про діловий одяг

Ваш діловий одягЖінкам у діловому одязі можна дотримуватися класичного поєднання «чорний низ – білий верх», тобто надіти білу блузку, довгу (або трохи нижче коліна) чорну спідницю або брюки і чорні туфлі на низькому каблуці. Але можливо, це абсолютно не ваш стиль ділового костюма. У такому випадку варто відійти від класичного поєднання, і додати трохи оригінальних деталей і квітів.
Чоловікам в діловому одязі варто зупинити вибір на елегантному полувері або светрі поверх білої сорочки з коміром і класичних брюках. Якщо для вас цей варіант ділового одягу неприйнятний, зверніть увагу на традиційну сорочку в тонку смужку у поєднанні з однотонною краваткою і брюками чорного кольору або кольору хакі. Із взуття добре підійдуть шкіряні або лаковані туфлі.

Безсумнівно, діловий одяг дуже важливий, однак при цьому не забувайте про деталі.
По-перше, одяг залежить від пори року: темне можна носити цілий рік, світле – тільки в теплу пору року.
По-друге,  треба враховувати іміджеву мету: яку думку про себе ви хочете створити в оточуючих, на яке враження ви розраховуєте (чи то кидатися в очі, чи то здаватися нейтральною, “як всі”, чи то епатувати і т.д.) Але колір не буде працювати на ваш імідж, якщо ви не врахуєте своїх індивідуальних особливостей, і  він не допоможе підкреслити вашу власну колірну гамму.

Не можна в офіційній обстановці ділових зустрічей з партнерами бути в брючному костюмі. Це не тільки неписане правило ділового світу. Дослідження психологів показують, що такий костюм не сприяє діловому успіху.
Не вдягайте “міні”.  Ділове жіноче вбрання має бути довшим, ніж вимагає смілива мода. “Міні” все ще асоціюється з найдавнішою професією, і коли серйозні люди говорять про “міні”, то мають на увазі виключно “італійський варіант” – спідниця до колін!
Що одягнути на ділову зустріч сукню чи костюм?  Сукня – це внутрішньо фірмовий одяг, він  доречний, якщо ви перебуваєте в оточенні тільки своїх співробітників.
Тому для роботи Toplady пропонує як основний одяг костюм.

Одяг для співбесіди  
Виділяють два етапи співбесіди – підготовка та особиста зустріч.

Самопрезентація
Прийшовши на співбесіду, насамперед, представтесь, чітко і доброзичливо, з посмішкою (але не «голлівудської» ). Скажіть, навіщо ви прийшли. Не метушіться, не починайте розмову «на бігу». Спочатку зніміть верхній одяг, покладіть свою сумку, сядьте так, щоб вам було зручно, а потім приступайте до бесіди.
Не бійтеся власного хвилювання і не боріться з ним, адже це дуже природно – хвилюватися при першій зустрічі. Якщо, хвилювання дуже сильне, то вдихніть і видихніть кілька разів, і постарайтеся розслабитися. Ні в якому разі не вживайте заспокійливе перед співбесідою, так як воно буде гальмувати роботу головного мозку і ви не зможете проявити себе належним чином.
Поводьтеся природно, будьте самою собою.
Особливу увагу приділяйте жестам.

Позитивні сигнали
1. Сидите (стоїте) прямо, трохи подавшись вперед, з виразом справжнього інтересу.
2. Фіксуєте на папері ключові моменти бесіди.
3. Коли Ви слухаєте, у Вас «відкрита поза»: руки на столі, долоні витягнуті вперед.
Негативні сигнали
1. Совгаєтеся на стільці.
2.Дивитеся не так на мовця, як розглядаєте стелю або вивіски за вікном.
3.Креслите безглузді лінії.
4. Відвертаєтеся від співрозмовника і уникаєте зустрічатися з ним поглядом.
5.Схрещуєте руки на грудях і закладаєте ногу за ногу (захисна поза).
6.Використовуєте закриті, загрозливі жести, наприклад, махаєте вказівним пальцем, щоб відстояти свою думку.
7. Сидите з байдужим виглядом, бурчите або скептично посміхаєтеся.

Наприкінці співбесіди можна висловити надію на подальшу співпрацю і сказати «Сподіваюся бути корисною Вашій компанії!».
І яким би не був підсумок зустрічі, ви повинні доброзичливо попрощатися, щиро з посмішкою сказати «всього доброго», «всього вам доброго». Пам’ятайте, що запам’ятовується найбільше те, що сталося в останню чергу.
Найважливішим моментом в будь-якій справі є внутрішній настрій, то є найголовніше – ваше бажання влаштуватися на ту чи іншу роботу.

Залишити відповідь