Квіти в дитячій кімнаті

Квіти в дитячій кімнатіБудь-який сторонній предмет в дитячій кімнаті – це об’єкт вивчень, тому збираючись прикрасити кімнату свого малюка красивими рослинами, необхідно, насамперед, пам’ятати про безпеку дитини. Всі діти дуже цікаві  і їм недостатньо просто подивитися на красиву квітку. Кожен малюк обов’язково почне її вивчати на дотик, а іноді й на смак. Враховуючи це, потрібно перед тим, як поставити рослини в дитячу кімнату переконатися, які можна ставити, а які протипоказані і отруйні.
Найкращими рослинами для дитячої кімнати вважаються фітонцидні. Вони утворюють величезну кількість біологічних речовин, які вбивають шкідливі мікроорганізми. Досить побути поруч з одною з таких рослин півгодини і захисні функції в організмі людини повністю відновлюються.

Отже, які рослини  підходять для дитячої кімнати
В першу чергу – це хлорофітум чубатий. Ця рослина має сильну енергетику і прекрасні властивості природного фільтра. Він легко очищає повітря від усіх шкідливих домішок і хворобливих бактерій. А в будинках, де росте багато хлорофітума, люди навіть на грип хворіють набагато менше.

Будь-які види цитрусових рослин надають бактерицидну дію і володіють унікальними заспокійливими властивостями, що дуже необхідно сучасним гіперактивним дітям. Всі цитрусові рослини знімають втому і дратівливість, а також відновлюють спокійний нічний сон. І цими якостями володіють всі частини рослини: плоди, квіти і листя. Тому не завадить поставити горщик з такю рослиною не тільки в кімнаті дитини, а і в своїй спальні або біля улюбленого крісла.

Наступна, дуже корисна для дитини рослина, хризантема. Ці квіти мають не тільки прекрасні властивості очищення повітря, а й унікальною енергетику, здатну захищати малюка від лихого ока.

Можна поставити в дитячій кімнаті і папороть. Вона заспокоює нервову систему від надлишку всілякої інформації. Ця квітка особливо необхідна нашим школярам, яким доводиться щодня відчувати величезні навантаження. Енергетика папороті допоможе дітям правильно сконцентруватися на найголовнішому, і не відволікатися на другорядне.

Ну а в кімнату дуже примхливого малюка просто необхідно поставити цикламен. Ця квітка не тільки дуже красива  але і здатна заспокоювати психіку малюків і направляти їх енергію в творче русло.

Для слабких діток, які часто хворіють на вірусні захворювання, ідеально підійде гіппеаструм. Це красива кімнатна рослина цілодобово бореться з вірусами і різними бактеріями. До її складу також входять такі речовини, як алкалоїди, здатні відновлювати нервову систему.

Грошове дерево, або толстянка – це дерево вже давно увійшло в моду і займає в багатьох будинках почесне місце. Чудово підійде воно і для дитячої кімнати. Толстянка буде вселяти дитині спокій і працьовитість.

Є ще одна дуже корисна рослина для дітей з проблемами слуху – це калла. Ця квітка буде оберігати малюка від розвитку подібних захворювань.

Кожен з нас погодиться, що діти – це квіти нашого життя, а тому  і рости вони повинні в оточенні квітів. Звичайно, вище перераховані не всі види корисних кімнатних рослин, але найефективніші. Хоча в кімнаті дитини можна поставити ще багато різних рослин: герань, листя якої допомагають при нежиті, троянди, аспарагус, гарденії, розмарин, бегонію і інші.

Небезпечні і шкідливі рослини для дітей
А тепер ми розглянемо ближче рослини, які в жодному разі не можна вирощувати вдома  і тим більше ставити в кімнаті свого малюка.

Небезпечні рослини:
Паслін – має отруйні ягоди, які дитина може спробувати на смак.
Алоказія – сік цієї рослини містить сильні токсичні речовини.
Сінаденіум – володіє токсичним соком зі шкірним подразником, а при попаданні в очі веде до порушення зору.
Диффенбахії – дуже отруйний сік.
Всі види кактусових – володіють гострими колючками, а деякі види навіть здатні стрілятися цими колючками.
Хоча багато батьків і починають піддаватися моді і ставити ці колючі рослини біля монітора комп’ютера. Звичайно, кактус може поглинати частину випромінювання, але все ж в варто зважити всі за і проти, адже біля комп’ютера може знаходиться не тільки підліток, а й найменший член сім’ї, для якого теж існує безліч розвиваючих комп’ютерних ігор.

Потрібно утриматися і від фікусів.
Є такі види цієї рослини, наприклад фікус каучуконосний, які вдихають вночі кисень, який знаходиться в кімнаті, а це може призвести до кисневого голодування.

Також не варто ставити в дитячу кімнату ехмеліі, неорегелії, юки і монстери. Ці рослини мають вампірську енергетикою, а іноді бувають і сильно отруйні.

Правила вибору рослин для дитячої кімнати
У кімнаті новонародженого можна ставити кілька видів корисних рослин, вони будуть прекрасним об’єктом для вивчення. Головне, щоб всі вони були поза зоною доступності, коли малюк почне повзати або ходити. А крім цього, потрібно не забувати доглядати за цими рослинами і регулярно протирати з них пил, тому краще віддавати перевагу рослинам з великої листям.

Дитині від року до 3, не варто ставити в його кімнаті квіткові підставки чи великі підлогові горщики з квітами. Діти в цьому віці дуже цікаві і обов’язково постараються перевернути все, що попадеться у них на шляху. Для прикраси їх кімнати краще вибрати рослини в горщиках, які можна повісити на стіну.

Ну а для дітей від п’яти років, у яких починається вік «чомучок», ідеально підійде маленьке рослина, за якою можна спостерігати. А ще краще буде, якщо ви посадите разом з малюком, ну скажімо, кісточку від лимона, Тоді у дитини буде можливість самостійно доглядати за рослиною і спостерігати, як вона росте.

Для всіх міських дітей, рослини в кімнаті просто необхідні. Але у всьому потрібно знати міру. Краще поставити в кімнаті дитини одну або дві корисних рослини, які дійсно будуть зміцнювати імунну систему малюка, ніж заставити всю кімнату незнайомими квітковими горщиками, які будуть відбирати кисень і шкодити здоров’ю дитини.

Источник: https://nolamers.com

Залишити відповідь