Початок бізнесу: як відкрити кейтерингову компанію

Початок бізнесу: як відкрити кейтерингову компаніюСьогодні кейтерингові послуги — це перспективний бізнес. Виїзне ресторанне обслуговування вважається набагато рентабельнішим, ніж банальна доставка обідів. До того ж конкуренція в області обслуговування корпоративних заходів і всіляких урочистостей поки що невисока. Саме тому кейтерингові послуги – хороший напрямок для підприємців-початківців. Але відразу ж виникає логічне запитання – як відкрити кейтерингову компанію?


Вибираємо приміщення  
Бажано, щоб його площа була не менше 100 кв. метрів. Тоді ви зможете обслуговувати масштабні заходи, де кількість гостей досягає 500 чоловік. Радимо вам звернути увагу на колишні підприємства громадського харчування, наприклад, їдальні. Їх планування відмінно підходить для таких цілей, та й з дотриманням санітарних норм проблем виникнути не повинно. У будь-якому випадку, навіть якщо таке приміщення потребуватиме косметичного ремонту, то вам це обійдеться дешевше, ніж зводити нову будівлю.
Якщо ви вибрали непрофільне приміщення для кейтерингового виробництва, то вам буде необхідно його переоформити, що потягне за собою додаткові витрати.

Згідно з офіційними вимогами, кейтерінгова компанія повинна мати кілька цехів: овочевий, м’ясний, салатний, цех  для приготування холодних і гарячих страв, фасувальний цех, пекарня і, нарешті, цех для миття контейнерів і посуду. Також, крім окремих цехів, в приміщенні повинні бути склади під інвентар, холодильні камери, камери для зберігання сировини та готової продукції, спеціальні місця для завантаження і вивантаження, кімната відпочинку для персоналу, роздягальня, душова, санвузол і кімната для прийому їжі.

Устаткування
Для того щоб відкрити кейтерингову компанію, вам потрібен  мінімальний комплект обладнання. В нього входить: духовка або пароконвектомат, плита, холодильники та морозильні камери, пристрої для шинкування і нарізки, столи з нержавіючої сталі, ванни для миття, стелажі та спеціальні лампи для знезараження приміщення і стерилізатори для приборів. Ну і, зрозуміло, необхідний інвентар та посуд.

Окремий пункт – це спеціальний автомобіль з термобудкою для доставки страв. Для такої машини необхідно зробити санпаспорт, а водій повинен мати санітарну книжку.

До речі про персонал
Подбайте, щоб у вашій фірмі був керуючий, менеджер по роботі з клієнтами, кухарі в кожному цеху, технолог та офіціанти для обслуговування заходів.
Перші кроки важко робити в будь-якій сфері діяльності. Але якщо підійти до створення кейтерингової компанії грунтовно і з ентузіазмом, то цей бізнес себе окупить надзвичайно швидко.

Залишити відповідь