Відучуємо дитину від обгризання нігтів

Відучуємо дитину від обгризання нігтівЧого лише не придумують батьки, щоб подолати таку неприємну звичку дитини.
Напевно у багатьох є власний секрет, як з нею впоратися. Для тих, хто не знає як подолати звичку дитини гризти нігті, кілька порад.

Порада перша: намажте нігті чимось гірким.
Наприклад соком алоє чи чорної редьки. Це  для дитини нешкідливо, непомітно за забарвленням і в той же час неприємно за смаком. У ранньому дитинстві допомогають прорізувачі, краще щоб дитина гризла їх, а не нігті.

Порада друга: скористайтеся спеціальним лаком для нігтів.
У відучуванні від гризіння нігтів вам може допомогти гіркий аптечний лак. Всі розмови про бактерії, яйця гельмінтів та інший жах належного ефекту можуть і не мати.  Зате саме в цей період дитина  цікавиться мікросвітом і з задоволенням слухає казки про джгутикових, дивиться картинки і сама малює амеб, інфузорій та інших хламідомонад. А якщо намалювати це на нігтиках і покрити лаком? Спробуйте і поспостерігайте за поведінкою малюка.

Порада третя: надіньте дитині рукавички.  
Якщо ваш малюк примудряється на руках згризати нігті до шкіри і попередні заходи не допомагають, ідіть на крайні заходи: спільний перегляд телевізора – сидіти в рукавичках, спати – в рукавичках. Сказати: якщо не припиниш, то і в школу підеш в рукавичках. Загалом, з горем навпіл, але це може подіяти.

Порада четверта:   займіть  руки дитини чимось корисним.
«Обгризаня» нігтів – один з варіантів виходу з ситуації, коли нікуди подіти руки. Тому краще всього запропонувати дитині інші варіанти зайняти руки. Коли вона нервує: треба “підсунути” їй те, що можна крутити або перебирати. Це можуть бути звичайні чотки, подушечка з силіконовими кульками або маленькі іграшки з гречкою – і нерви заспокоюють, і стимулюють нервові закінчення на кінчиках пальців.

Ситуація, коли дитина гризе нігті, – не просто шкідлива звичка. Це завжди симптом якогось неблагополуччя, і важливо з’ясувати його причину. Вона може бути органічною, пов’язаною зі станом здоров’я: наприклад, неврологічними розладами, а може ховатися в зовнішніх обставинах життя дитини та її сім’ї. Невипадково багато дітей починають гризти нігті на тлі якогось стресу: народження молодшого брата чи сестри, поступлення до школи і т. п.   Поспостерігайте, як часто і за яких обставин малюк починає тягнути палець до роту – це допоможе зрозуміти причину труднощів. Наприклад, якщо так відбувається вечорами, подумайте, чи не перевтомилася дитина протягом дня. Якщо малюк гризе нігті в дитячому садку, можливо, у неї складнощі в спілкуванні з дітьми. Коли ж звичка носить постійний, нав’язливий характер, дитина згризає нігті буквально до крові – не обійтися без допомоги фахівця. Краще почати з дитячого психолога: він розбереться в ситуації і підкаже,  потрібна дитині психологічна корекція чи медикаментозне лікування.

Порада п’ята: зробіть дитині гарний манікюр.  
Якщо ваша дочка почала гризти нігті в досить дорослому віці, десь в 6-7 років, то щоб відучити її від цієї звички, почніть з нею ходити в салон, де є послуга «Дитячий манікюр», або зробіть їй манікюр вдома. Коли їй перший раз зроблять гарні нігтики, вона сама зрозуміє, що шкода псувати таку красу. Прявіть креативність: зробіть з нею і блискітки, і наклейки, і просто яскравий колір влітку. Не пошкодуєте часу і грошей, і поступово проблема вирішиться сама собою,зате з’явиться звичка і бажання утримувати нігті в красі і порядку.

Порада шоста: розкажіть дитині страшну історію про шкоду її звички.  
Розкажіть дитині історію про те, що від того що разом з частками нігтя в організм попадають бактерії, в її в животі оселиться черв’як. І  що цей звір буде жити там завжди, тому що його не можна вигнати, А до того ж він ще й харчується   печінкою! Нігті гризтидитина швише за все гризти перестане. Апе цією порадою скористайтеся в крайньому випадку.

Порада сьома. Покажіть дитині картинку із зображенням мікробів або черв’яків.
Сходіть в екзотаріум, щоб під сильним збільшенням дитина подивилася на мікробів. Поясніть їй, що такі мікроби переносять заразу, вони живуть під нігтями, і якщо їх гризти, мікроби потраплять в рот, а далі — в шлунок. Якщо немає можливості побачити мікроби в мікроскоп, використайте дитячі енциклопедії з відповідними статтями.

Порада восьма. Пообіцяйте дитині нагороду, якщо вона перестане гризти нігті.
Можна запропонувати грошову винагороду, наприклад, 10 гр. в день. Перевірте через тиждень; якщо нігті відросли – отримує 70 гр. Можливо це і не зовсім педагогічно, але на 10-12-річну дитину дієдобре.

Порада дев’ята: приділяйте дитині більше уваги.
Як всі шкідливі звички у дітей, обгризання нігтів – наслідок неврозу і браку тактильного контакту з близькими, батьками. Іноді дитина починає гризти нігті, коли в сім’ї з’являється молодша дитина. Природно, уваги їй стає менше – всі турботиє про молодшу. Сходили до психолога, вона і вказала нам на наше упущення.  Порада: більше уваги приділяйте дитині, побільше обнімайте цілуйте, хваліть і турбуйтеся. І ні одна шкідлива звичка до вашого малюку не причепиться!

Звичка гризти нігті – невротична реакція, подібна смоктанню пальця. Цим розладом частіше страждають школярі, ніж малюки, адже вони відчувають великі фізичні та емоційні навантаження. Таким способом дитина намагається впоратися зі стресом, занепокоєнням, збудженням. Якщо батьки, замість того щоб шукати причину, лають і постійно зупиняють сина чи дочку, – ситуація тільки погіршується. Виникає порочне коло: тривожність веде до звички гризти нігті, некрасиві руки викликають гнів батьків, у підсумку нервове напруження малюка посилюється, а самооцінка стає все нижчою.Найчастіше така проблема йде в парі з іншими розладами нервової системи: підвищеною збудливістю, синдромом дефіциту уваги і гіперактивності (до 75% дітей з СДУГ гризуть нігті), енурезом. А фізичним наслідком можуть бути глистяні інвазії, запалення білянігтевих тканин, пародонтит аж до оголення шийки зуба. Так що допомога дитині потрібна обов’язково. Іноді лікарі призначають в таких випадках легкі заспокійливі засоби та ноотропні препарати.  Але до них звертайтеся лише в каніх випадках і лише під контролем лікаря!

Залишити відповідь