Фікус – одна з найпопулярніших кімнатних рослин. Він невибагливий.
Яке місце підходить для фікуса?
Фікус любить розсіяне світло і свіже повітря, тому жити він повинен на підвіконні, де тепло і світло, але куди не потрапляють прямі сонячні промені. Рослині шкідливі протяги, тому відкривати вікно навстіж не варто, але регулярне провітрювання – необхідно. Також фікуси не люблять перестановок, тому його краще не перекладати і залишити на одному місці.
Фікуси з темним листям відмінно себе почувають в півтіні, а от володарі строкатих листочків потребують м’якого світла, без якого вони можуть втратити свою привабливість. У зимовий період, коли світловий день значно коротший, фікус можна “підживити” додатковим джерелом освітлення – наприклад, люмінесцентними лампами .
Найкраща температура для фікуса: влітку – 25-30 градусів, а взимку – близько 20.
Як поливати фікус?
Фікус не любить посуху, а тому режиму поливу потрібно дотримуватися строго і регулярно. Щоб перевірити, чи потребує рослина поливу – потрогайте пальцем грунт. Якщо палець забруднився землею, значить, вологи в горщику достатньо і фікус можна не поливати, якщо ж земля і палець сухі, значить, фікус потребує поливу.
Стежте за тим, щоб між поливами земля встигала повністю висихати, оскільки зайва волога може зіпсувати кореневу систему рослини.
Поливати фікус потрібно щедро, трохи теплою водою. Потім почекайте поки зайва волога виллється в піддон і приберіть її. Також влітку листя фікуса потрібно кожен день обприскувати водою.
Як пересаджувати фікус?
Фікус потребує пересадки кожен раз, коли виростає зі свого горщика. Не можна допускати, щоб коріння рослини випирали із землі, оскільки потрапляючи на них водою, ви ризикуєте зіпсувати вазон.
Висаджувати фікус потрібно в універсальний грунт. Витягуючи рослину зі старого горщика, добре струсіть з нього землю, потім посадіть в новий грунт і присипте трохи зверху. Відразу полийте рослину. Найкраще проводити пересадку восени або навесні.
З жовтня по лютий фікуси впадають в сплячку, вони не ростуть і скидають з себе старі листочки. У цей період рослині не потрібно підживлення, а ось навесні і влітку можна удобрювати його мінеральними й азотними добривами.