Як обговорювати з чоловіком сімейний бюджет

Як обговорювати з чоловіком  сімейний бюджетЯк правильно обговорювати з чоловіком фінансові справи, щоб розмова була конструктивною?
Наступні поради допоможуть вам знайти компроміс у цьому важливому питанні, а також уникнути сварок на грунті грошей. Що ж треба взяти до уваги?

1. Емоційний настрій. Для початку правильно виберіть день. Важливо, щоб ви обоє були відпочившими і знаходилися в хорошому настрої. Якщо хтось із вас роздратований або зосереджений на іншій справі, краще не зачіпати тему фінансів, інакше це легко може привести до сварки.

2. Розставте пріоритети. Необхідно заздалегідь розуміти, чого ви хочете: підвести баланс, обговорити витрати на найближчий місяць, запропонувати якусь велику покупку чи перерозподіл бюджету. Якщо у вас немає точної мети, розмова може вийти довгою, але, на жаль, ніякі питання не віришить..

3. Домашня калькуляція. У вас з чоловіком має бути чітке уявлення про те, на що ви витрачаєте гроші і, відповідно, що можете собі дозволити. Для цього порахуйте, скільки коштів у вас йде на харчування, комунальні платежі, господарські потреби. Більше того, подібна обізнаність знадобиться, якщо хтось із вас буде змушений вести господарство один.

4. Зміна ролей. Якщо ви з чоловіком ніяк не можете домовитися, хто повинен розпоряджатися спільними грошима, то проведіть експеримент. Наприклад, місяць сімейним гаманцем керує чоловік, місяць – ви. Потім спробуйте робити це разом. Весь час ведіть строгий облік доходів і витрат.

5. Метод конвертів. Якщо у вас в родині виникають проблеми з плануванням витрат, використовуйте метод конвертів, тобто відкладайте гроші на певні цілі: на їжу, квартплату, одяг, розваги, відпустку, здоров’я. Не забудьте про конверт на чорний день! Такий спосіб допоможе вам розважливіше ставитися до грошей, адже він наочно покаже, на що ви витрачаєте занадто багато, а на що й зовсім забуваєте відкласти кошти.

Залишити відповідь